Kaz Ayağı


Kazayağı toprağın tam olarak havalanması, toprak üzerinde yer alan yabancı bitki ve toprak üzerinde yer alan bazı cisimlerin temizlenmesinde kullanılır.

Günümüzdekazayağı genel olarak bahar mevsimlerinde kullanılan bir alet olarak yer almaktadır. Kültivatör kullanımı esnasında toprağın yeniden canlanmasına bağlı olarak ekinlerden elde edilen verim konusunda bir artış meydana gelebilmektedir. Kültivatör ile her türlü araziyi sürmek mümkün durumda yer almaktadır. Kazayağı çeşitlerini kullanmak adına yapılması gereken tek şey kolay kullanımı ile traktöre bağlaması yapılmasıdır. Traktöre bağladıktan hemen sonra bu ürünü kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kazayağı Çeşitleri

Günümüzde kullanılan kazayağı çeşitleri farkı modellerde üretimi yapılmaktadır. Farklı olarak üretilen bu kültivatörler üzerinde farklı özelik ve büyüklükler yer almaktadır. Kültivatör çeşitleri içinde en fazla kullanılan kazayağımodeli ise yaylı kazayağı çeşididir. Üçyol tarım makinesinde Kazayağısatın alabilir ve işlerinizde kullanabilirsiniz.